

To artystyczne zdjęcie przedstawia nieczynną już Cementownia Grodziec (województwo śląskie). Obiekt ten powstał w połowie XIX wieku. W lutym 2021 wpisano go do rejestru zabytków.
Obecnie najchętniej odwiedzana jest przez miłośników obiektów industrialnych i postindustrialnych. W wielu miejscach (często niedostępnych dla przechodnia miejscach) stworzone zostały wielobarwne graffiti. Widoczny na tym kolekcjonerskim zdjęciu – Gienio – jest jednym z nich.
Na tym autorskim zdjęciu, starałem się tak wykorzystać kontrasty, by podkreślić charakter tego chropowatego w strukturze miejsca. Chciałem w ten sposób wydobyć detale tej rozsypującej się powoli cementowni.
Ta artystyczna fotografia, będzie bardzo dobrze prezentowała się w odważnie urządzonym mieszkaniu oraz biurze.
Cementownia Grodziec – jedno z tych miejsc w województwie śląskim, o którym wszyscy zapomnieli. Zabytkowa cementownia z połowy XIX wieku (w lutym 2021 wpisana do rejestru zabytków) kiedyś tętniła życiem. Dziś chętnie odwiedzana przez miłośników architektury postindustrialnej, urbexu oraz graficiarzy. Chętnie zaglądają tu fotografowie z parami młodymi, szukający nietypowych plenerów dla ślubnych sesji fotograficznych.
Miejsce mogłoby sprawiać wrażenie przygnębiającego gdyby nie Gienio. Graffiti dopiero co wymalowane na jednej ze ścian. Świeżą, kryjącą farbą kontrastujące ze zmurszałą cegłą.
By podkreślić charakter miejsca, robiąc to artystyczne zdjęcie, bardzo świadomie użyłem dużych kontrastów. Chciałem wydobyć detale tej rozsypującej się powoli cementowni.
Podobają Ci się takie klimaty? Polecam dwa kolekcjonerskie zdjęcia: Schody oraz Schodami w dół. Tworzą duet, podobnie jak Gienio, bardzo dobrze prezentujący się w odważnie urządzonym biurze czy mieszkaniu.
Jeśli jesteś kolekcjonerem prac bardzo plastycznych, wręcz graficznych – polecam kupno fotografii Skok w nadprzestrzeń.
Prace sygnowane są nazwiskiem autora, datą wykonania zdjęcia (kwiecień 2020) oraz numerem egzemplarza.
Wszystkie prace to najwyższej jakości wydruki Fine Art na bezkwasowym papierze. Taki papier zapewni Twojej fotografii trwałość na dziesięciolecia.
Te kolekcjonerskie zdjęcia wydawane są w limitowanych seriach:
Format S 30x20 cm – 100 egz.
Format M 40x26.5 cm – 50 egz.
Format L 60x40 cm – 10 egz.
Aby ułatwić Ci oprawę zdjęcia, formaty S oraz M, wydrukowane są z szerokim marginesem pasującym do standardowej ramki dostępnej w markecie. Format S pasuje do ramki 40x30 cm, natomiast format M do ramki 50x40 cm.
Możesz też użyć kartonowego passe-partout, przyciętego pod wymiar tego zdjęcia. Przykryć nim biały margines, zostawiając kilka milimetrów wokół pracy.
Zdjęcia wydrukowane w formacie L – posiadają 2-3 cm margines (np. do podklejenia passe-partout).
Potrzebujesz mojej pomocy? Pisz śmiało :)
---
Sklep z kolekcjonerską fotografią artystyczną: sprzedazfotografii.pl
Zobacz także